-
Ułamkowa zakładka
Zamiany ułamków zwykłych na dziesiętne i procenty są bardzo ważnym elementem nauki matematyki. Warto urozmaicić naukę. Na naszym blogu do ściągnięcia zakładka do druku za darmo! Zapraszamy do korzystania 😉
-
Jednostki długości, pól i objętości – wklejka do zeszytu
Często uczniowie nie chcą notować, a co dopiero zapamiętać…To może warto im pomóc!Na blogu znajdziecie wyklejkę do zeszytu z jednostek długości, pól i objętości. Przydatne przed egzaminem 😉
-
Projekt dla klasy 4 – Pogoda
Ważne, aby pokazywać uczniom, że to czegouczą si każdego dnia, na prawdę ułatwia codzienneżycie. Świetnym narzędziem są projekty międzyprzedmiotowe. Wychodzimy z propozycją projektu:Pogoda dla klasy 4.
-
Pewniak maturalny #2 Zadania maturalne funkcja kwadratowa
Kochani! Przygotowałyśmy dla Was kolejny pewniak maturalny – zadania maturalne z kolejnych matur 2015-2018 w temacie funkcji kwadratowej. Czy widzisz pewną zależność? Jakie zadania powtarzają się co roku?
-
Procedury organizacji wycieczki szkolne
Póki co wszyscy siedzimy w domach, ale kiedyś nas wypuszczą. Mam nadzieję, że nadejdzie to szybko. Wykorzystajmy ten czas na doszkalenie i planowanie wyjazdów. Mam nadzieję, że moja prezentacja będzie dla Was pomocna! Pozdrawiam Agnieszka
-
Zmiany w procesie nauczenia
Świat stale się zmienia. Już starożytny filozof – Heraklit – analizując naturę rzeczywistości, doszedł do wniosku, że jej stałym elementem jest to, że nic nie jest stałe. Zmiany we współczesnym świecie Współczesny człowiek, wątpiąc w poznawcze możliwości rozumu, zaprzestał poszukiwania obiektywnej prawdy. Samodzielnie wyznacza normy etyczne, uważając, że nie ma powszechnie obowiązujących zasad moralnych. Fundament myślenia współczesnych ludzi stanowi pluralizm poglądów, różnorodność stylów życia oraz wolność tworzenia. Rozwój Internetu zapoczątkował „erę natychmiastowej informacji”. Erę możliwości dostępu do niej dla niemal wszystkich ludzi, w dowolnym miejscu i czasie. W dobie szybkiego dostępu do informacji wyrasta nowe pokolenie, u którego tworzy się płynna tożsamość, tzn. postrzeganie siebie nie jako cos pojedynczego oraz…
-
Karta pracy – własności potęgowania
Karta pracy jako zadanie domowe długoterminowe jest świetną formą pomocy uczniom w nauce samodzielnego uczenia się. Uczeń jest zachęcany do przewidywania, kiedy będzie miał siłę na naukę, a kiedy lepiej odpocząć. Ponadto myślę, że jest to forma szacunku do ucznia i jego czasu po szkole. Wiemy, że większość ma zajęcia pozalekcyjne albo drugą szkołę, np. muzyczną. Zadanie domowe zadane z dnia na dzień często jest ziarenkiem przeciążenia dla naszych uczniów. Warto pomyśleć, jak wyważyć zachętę do samodzielnej pracy, natłok obowiązków oraz konieczność czasu na nudę! Może ktoś ma jeszcze jakieś przemyślenia na ten temat? Zapraszamy do dyskusji oraz dzielenia się swoimi pomysłami.
-
Szybko wbij potęgi do głowy!
Potęgi często pojawiają się w zadaniach. Warto zapamiętać te podstawowe. Ale na pamięć……..? Oczywiście, że nie. Pomocna może okazać się zakładka, która przypomni potęgi podczas codziennych czynności. Zachęcamy do korzystania!
-
Tabliczka mnożenia i cechy podzielności do klasy